Mahmure

Galeri

Moda

Moda dünyasını baştan yaratan kadınlar!

Güncellenme tarihi: 31.10.2016
KATE MOSS

Moda fabrikası her yıl yüzlerce model üretiyor ve nadiren de olsa bazı modeller "yeni Kate Moss" adı altında lanse ediliyor. Halbuki modelliğin ötesinde bir mertebede yer alan Kate Moss'un bir varisi olmadığı apaçık ortada. Henüz 14 yaşındayken keşfedilen Moss, 90'ların Twiggy'si oldu. Grunge estetiğiyle şekillenen bu dönemde "heroin chic" adlı aşırı zayıf imajın simgelerindendi. Yıllar, Moss'un lehine işledi ve ünlü model tesirinden hiçbir şey kaybetmedi.

90'lardan bu yana stiliyle sayısız trendin altına imzasını attı. Çabalamadan şık görünmenin kuralları hep ondan öğrenildi. Müzik festivallerinde jean şort ve plastik yağmur botuyla, Londra sokaklarında skinny jean ve babetle, partilerde vintage elbiselerle cool görünmenin mümkün olduğunu moda ahalisine dikte eden o oldu. Bugün Kate Moss ismi bir marka haline geldi. Süpermodel, Topshop ve Longchamp gibi farklı markalar için koleksiyonlar hazırlayarak kendi tarzını yakalamaya çalışanlara "a la Kate Moss" parçalar yaratıyor.
51496
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.