Ünlülerin uyuşturucu kabusu

Güncellenme tarihi: 01.11.2016
Ünlüler neden uyuşturu kullanır, buna ihtiyaçlar?

ALANUR ÖZALP(Psikolog)
‘NEDEN BİR TANE DEĞİL’
“Uyuşturucu almak için para lazım ilk önce. Ünlüler de parayı bulmuş oluyor, uyuşturucu satan kişi de ‘Ben bunu ünlülere rahatlıkla satarım’ diyor satıcı. Bu birinci sebep.

Bir diğer nedense değişik şeyler yapmak istiyorlar. Geç saatlere kadar uyanık kalıyorlar, onun için bilinen ortamlarda bu tür malzemeler satılıyor ve onun için kullanıyorlar. Tabii başta bunu satan kişiler, ilk satışlarında bunu ucuz yollu olarak veriyorlar alışsınlar diye. Yani bu konuda pek çok neden var.

Genellikle merak ettikleri için kullanıyorlar. ‘Acaba bunu kullanırsam yaratıcılığımı arttırır mı?’ diye düşünüyor ya da ‘Bu bendeki utangaçlığı, çekingenliği alır mı?’ diye de soruyor olabilirler kendi kendilerine.

Bazen de ‘Mesleğimle ilgili performansım artar mı?’ dedikleri de oluyor. Ama böyle düşünceler asla doğru değil. Olayın özünde ‘kafa güzelleştirme’ konusu var. Buna inanılıyor. ‘Eğer bu maddeyi alırsam kafam iyi olur, güzel olur hiçbir şeyi hatırlamam, cesaretimde olur’ deniliyor.”
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.