Tazminat zenginleri

Güncellenme tarihi: 01.11.2016
Artık kadınlar da nafaka ödüyor
Kim demiş erkekler yüklü nafakalar ödeyerek eşlerinden boşanıyor diye. Son yıllarda kadınların birçok alanda olduğu gibi sanat ve iş dünyasında da önemli konumlara gelmesi, boşanma davalarındaki dengeleri de alt üst etti. Artık kocalarından ayrılmak isteyen ünlü isimler de yüksek tazminatlar ve nafakalar ödemek zorunda kalabiliyor.

Bu durumun son örneği Madonna oldu. İngiliz yönetmen eşi Guy Ritchie'den boşanan Madonna, 75 milyon dolar tazminat ödedi. Kendilerinden daha az başarılı olan kocalarına servetlerinin bir kısmını bırakanlar arasında ünlü oyuncu Kate Winslet de bulunuyor.

Güzel oyuncu ilk eşi Jim Threapleton'dan boşanırken kendisine 500 bin sterlin ödemek zorunda kaldı. Her 5 kadından birinin kocasından fazla kazandığına dikkat çeken avukatlar, açılan boşanma davalarında para ödeyen kesimin de yavaş yavaş değişmeye başladığına dikkat çekiyor.

Amerikalı şarkıcı Jessica Simpson da kendisinden daha az ünlü olan eşinden ayrılırken kocasına nafaka ödemeye mahkum edilmişti.
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.