Sinema tarihinin en çok tartışılan aşk sahneleri

Güncellenme tarihi:
BROKEBACK DAĞI (BROKEBACK MOUNTAIN)

Pulitzer ödüllü E. Annie Proulx'un kısa öyküsünden uyarlanan film, başrollerinde yer alan Jake Gyllenhaal ve Heath Ledger'ın canlandırdığı karakterlerin öpüştükleri sahneler yüzünden çok eleştirildi. Ang Lee'nin yöhettiği Brokeback Dağı, anlattığı eşcinsel aşk nedeniyle bazı çevrelerin tepkisini çekti.

FİLMİN KONUSU: Ennis Del Mar (Heath Ledger) ve Jack Twist (Jake Gyllenhaal) aynı anda kovboyluk işine başvurur. İkisi de işe alınır ve kampa gönderilir. Sabahtan akşama koyun güden ikili akşamları konuşmaya ve arkadaşlık etmeye başlar. Zamanla bu arkadaşlık aşka dönüşür. Ancak kapalı bir toplumda ve eşcinselliğin hiç kabul görmediği bir dönemde yaşamaktadırlar. Kamp dönüşü her ikisi de evlenir ve çocuk sahibi olur. Aradan dört yıl geçer. Jack, Ennis'e bir kart gönderir ve onu ziyeret etmek istediğini söyler. Ennis teklifi sevinçle kabul eder. İkili bir-iki haftalığına kampa gider. Ennis'in eşi iki kovboyun arasındaki ilişkiyi farketmiştir ve Ennis'den boşanır. Biri çiftçi, diğeri rodeo kovboyu olan bu iki adam farklı karakterlerine rağmen birbirlerine bağlanırlar. Yaşam boyu sürecek olan bu ilişki, kopmalar ve ayrılıklar yaşayacak fakat iki aşığı her zaman buluşturacaktır. Ortaya, kulaktan kulağa yayılacak, aşka dair güçlü tonlar barındıran efsanevi bir hikâye çıkacaktır.
Yayın tarihi: 26.02.2012
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.