Köpeğinden belli olan ünlüler!

Güncellenme tarihi: 01.11.2016
Uzman görüşü

Alanur Özalp (Uzman psikolog)

"Kişi, satın alacağı zaman kendi karakteristik özelliklerine uyan bir köpek seçer. Kendisi çok atletikse, şiddeti seviyorsa o zaman bulldog ya da pitbull cinsi bir köpeği tercih eder. Güzelliği seviyorsa bir süs köpeği seçer. Soyunun bir temsilcisi olmasını istiyorsa, mesela bir ingiliz köpeği gibi, soylu köpek seçer. Köpekle kendisi da bir süre sonra özdeşleşir. Köpek onun istediklerini anlar, o köpeğinden istediklerini netleştirir. Koşmak istiyorsa hep yanında koşabileceği, iri ve uzun bacaklı bir köpek seçer. Koşmak istemiyorsa, elinde, çantasında taşımak istiyorsa herkesin dönüp kendisine bakmasını istiyorsa, o zaman kendisine baktırabilecek çok süslü, çok tüylü, çok gösterişli, çok görülmemiş, inanılmaz farklılıkları olan, renkleri değişik benekleri olan cins bir köpek seçer.

Kişi, kişiliyle, karakteriyle, giyimiyle, kuşamıyla, hayata bakış felsefesiyle ilgili bir köpek seçeceği için o köpek de o kişinin karakteristik özelliklerini yansıtır.Örneğin;kendisini korumasını istiyorsa mavi gözlü,gösterişli kurt köpeği seçebilir.Bu sadece köpek seçerken değil, genel olarak hayvan seçmekle ilgili.Mesela duygusal bir kişiyse balık seçer.Bunu renk olarak da inceleyebiliriz.Daha atletik,saldırgan eğilimleri olanlar siyah renkli,daha rahat kişiler kahverengi bir köpek tercih eder.Seçimler tamamen bilinçli olarak yapılır."
48825
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.