İsyan eden ünlüler!

Güncellenme tarihi:
İnsanoğlu kendisine haksızlık yapıldığını düşündüğünde hemen tavır alıp sert yüzünü gösterir.Televizyonda ya da fotoğraflarda güler yüzleriyle görmeye alıştığımız ünlü isimler de herkesten farklı olmadıklarını, kendilerine haksızlık yapıldığında ortaya koyuyorlar. İşte isyan bayrağını açan ünlüler.

Aysun Kayacı

Eğitim almak, saygın bir okulu bitirmek her insanın en büyük hayallerinden biridir. İşte bu hayalinin peşinden koşan ve Harvard'da derslere girmeyi başaran manken Aysun Kayacı, üzerine yapıştırılan 'aptal sarışın' yaftasından ve gittiği okul hakkında yapılan yorumlara kadar her konuya kulaklarını tıkıyordu. Ancak Amerika dönüşü sadece imajını değiştirmemiş, isyan bayrağını da açmıştı. Kendisiyle ilgili yapılan haberlerden bıktığını kendisinin kaleme aldığı bir bildiri ile açıkladı. İşte o manifesto gibi açıklama: "Aç gözlü patronlar yüzünden canlar karanlıklara gömülüyor, sokaklar harp alanı gibi, genç kızların cinsellikleri tv'lerde suistimal ediliyor reyting uğruna... Ve aynı reyting uğruna bu toplumun ihtiyacı olan örnek insanlar canlı yayınlarda sınanıp madara edilmeye çalışılıyor. Bu 'Harvard' etiketini gözlerinde fazla büyüttüler ve beni çileden çıkarttılar.

Önemli olan nerede öğrendiğin değil, ne öğrendiğindir .Ders programım Sibel Can'ın diyet listesine döndü. Boston'da magazin basının karanlık gölgesi olmadan Osmanlıca, İngilizce ve klasik dönem Osmanlı tarihi bilgim biraz cilalanıyor o kadar. Bilgi ve eğitim, ispatlanması gereken ya da havası atılması gereken şeyler değildir. Ancak topluma faydalı olunursa onları edinmiş olmak önemlidir. O yüzden beni rahat bırakın da okulum bittiğinde insanlarıma faydalı olmak için hevesim ve enerjim kalsın."
Yayın tarihi: 16.04.2014
26504
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.