İpek Tuzcuoğlu hayat felsefesini tamamen değiştird

Güncellenme tarihi: 01.11.2016
Biraz da yeni projelerden bahsedebilir miyiz?

‘Dürüye’nin Güğümleri’ adında Star ekranlarında bir diziye başladık. Emre Kınay ile güzel bir sinerji yakaladık. Projeyi ilk okuduğum zaman diğerlerinden farklı olduğunu gördüm, bu nedenle kabul ettim. Projeyi beğenmeseydim, bu yıl da dizi çekmeyi düşünmüyordum. Halktan gelen güzel tepkileri görünce, doğru karar verdiğimi anladım.

Sanat dünyası diğer mesleklere göre daha kaygan bir zemine sahip.Nedenini neye bağlıyorsunuz?

Esasında bu tür şeylerin temelinde ego var. Egolarımız öyle şişiyor ki, şişme bebek haline geliyoruz. Bir şişme bebek 3 gün güzel gözükür. Sonrada inmeye ve sönmeye, buruş buruş olmaya başlar. Buruş buruş olmamak için çaba sarf etmek gerekiyor. Aynen ruhlarımızın da buruşmaması gerekiyor. Hep diyoruz ki diyet yapalım, vücudumuz düzgün olsun. Estetik yapalım yüzümüzü güzelleştirelim. Ama en önemli şeyi unutuyoruz: Ruhsal güzellik. Ruhu güzel ya da iyiye giden insan çirkinleşmez. İnsanın iç güzelliği dışa mutlaka yansır. Başkasını ıslah etmeden önce kendi duygu ve düşüncelerinizi ıslah etmek gerekiyor. Bunun anahtarı ise insanın kendisinde saklı. Dünyanın anahtarı insandadır ve insanın benliğine yani egosuna takılmıştır. Hoşgörüyü artırmak hiç de zor değil, böylece iyi niyetinizi desteklemiş olursunuz. Bazı nuryüzlü teyzeler vardır, yaşına bakmazsın; ‘ne kadar nur yüzlü’ dersin. Sanat camiasında bu tarz insan çok azdır. Önemli olan hayattan ne beklediğimiz. Hayatı fark etmek gerek. Bugün varız, yarın yokuz. Dünyada öleceğini bilip yaşayan tek canlı insandır. Neyi paylaşamıyoruz? Bir araya gelmek için deprem, sel gibi milli bir felaket olmasını mı bekleyeceğiz? Allah insanların kaderini belirlemiştir, düşmanlık yapmaya, kızgın olmaya hiç gerek yok. Herkes kendi rızkını yer, daha fazlasını değil!
39560
YORUMLAR

Yaa hanımefendü madem çok enerjiniz var. Birazını da devlete bağışlayın olur mu?Zaten benim yapacak işim yok hep sizün enerjik olup olmadığınızı merak ederim. Hem bu enerjinizin bir kısmını ahirete saklayın ora da lazım olur.Bir de hakikaten çok güzel misiniz? Siz güzel görmemişiniz.

aslan cimbom 04.01.2011 16:10:55

İPEK TUZCUOĞLU SENİ DÜŞÜNMEKTEN YORGUN DÜŞÜYORUZ. kANDİ ÜLKENDE KENDİ İNANCINA UYGUN YAŞAYAMADIĞIUN İÇİN ENERJİ İHTİYACINI ORTA ASYA DİNLERİNİN RİTÜELLERİ(iBEDET YÖNTEMLERİ)OLAN MEDİTASYONDA ÇARE ARAMANI ANLAYAMIYORUM . ALLAH'IN VERDİĞİ ENERJİYİ YETERLİ BULMUYORMUSUN?iSLAM DİNİNDE ARADIKLARINI BULAMADIN MI?BİR SÜRE NAMAZ KIL , RABBİNE YÖNEL, BAK NE KADAR ENERJİ DOLACAK BEDENİN. bELKİDE RUHSAL AÇIDAN ENERJİ PATLAMASI YAŞAYACAKSIN. EVLİLİK HAYATINDA MUTLULUKLAR DİLERİM.

MUSTAFA BALCI 15.11.2010 14:53:02

bizde ipek tuzcuoğlu felsefesini değiştirdimi acaba deip uykularımızı kaçıroduk.

vixenosnur 02.11.2010 11:16:51
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.