İpek Tuzcuoğlu hayat felsefesini tamamen değiştird

Güncellenme tarihi: 01.11.2016
En sevdiğiniz kitaplar arasında ‘Simyacı’nın da bulunduğunu söylemiştiniz. Simyacı; iki şeyin bir arada götürülmesinin zorluğundan bahsediyor. Hani iş ise, işte iyi olabilirsiniz ama aşk da kötü olabilir ya da tam tersi de olabilir. İkili dengelere önem veriyorsunuz. Siz bu dengeyi sağlayabiliyor musunuz?

Ben ona inanmıyorum. Ben toplumun önünde tuttuğu bazı cümlelere ve kalıplara da inanmıyorum. Hani derler ya “evlilik aşkı öldürür” inanmıyorum. “Çocuk aşkı öldürür” inanmıyorum. Aşkın süresi biter, sevgiye verir. Evet bu bir süreç içinde sindirilebilecek bir şeydir. “Aşkın ömrü üç yıldır” gibi, bazen böyle klişe sloganlar çıkar. Ben onlara inanmıyorum. Herkesin kendi hayat cümleleri olması gerektiğine inananlardanım. Bu benim tercihim ama öyle yapanları da yadırgamıyorum.

Hani belki de güç meselesidir. Bilemezsiniz. İki tarafa da kanalize olamayabilir insan ama bana huzur verecek şeyin; iki ayaklı, dengeli bir tahdıravalli gibi düşünüyorum hayatı. İşim de olmalı aşk da olmalı hayatımda… Ben ruhumu bu şekilde besleyebiliyorum.
İnsan ruhunun ne tarafını doyurmak istiyor önce kişi bunu keşfetmeli bence... Ben kendi ‘puzzle’ımı doğru oturtmak istiyorum. Bir on sene sonra baktığımda, tabii bunu kimse bilemez, ama iyi bir aile hayatım da olsun istiyorum. İyi bir işim de olsun istiyorum. Bu anlamda ben Perran Kutman’ı örnek alıyorum kendine. Hem bu hayatın içinde hem de değil. İki işi bir arada götürmek, dengeyi korumak anlamında Perran Kutman benim için iyi bir örnek…

İpek Tuzcuoğlu’ndan iyi bir ev kadını olabileceğine inanıyor musunuz?

Doğrusu evet desem çok iddialı bir laf olur. Ama mutluluk varsa ben var olurum. Huzur varsa ben var olurum. Ee o zaman başaramayacağım bir şey olacağını da sanmıyorum.
39575
YORUMLAR

Yaa hanımefendü madem çok enerjiniz var. Birazını da devlete bağışlayın olur mu?Zaten benim yapacak işim yok hep sizün enerjik olup olmadığınızı merak ederim. Hem bu enerjinizin bir kısmını ahirete saklayın ora da lazım olur.Bir de hakikaten çok güzel misiniz? Siz güzel görmemişiniz.

aslan cimbom 04.01.2011 16:10:55

İPEK TUZCUOĞLU SENİ DÜŞÜNMEKTEN YORGUN DÜŞÜYORUZ. kANDİ ÜLKENDE KENDİ İNANCINA UYGUN YAŞAYAMADIĞIUN İÇİN ENERJİ İHTİYACINI ORTA ASYA DİNLERİNİN RİTÜELLERİ(iBEDET YÖNTEMLERİ)OLAN MEDİTASYONDA ÇARE ARAMANI ANLAYAMIYORUM . ALLAH'IN VERDİĞİ ENERJİYİ YETERLİ BULMUYORMUSUN?iSLAM DİNİNDE ARADIKLARINI BULAMADIN MI?BİR SÜRE NAMAZ KIL , RABBİNE YÖNEL, BAK NE KADAR ENERJİ DOLACAK BEDENİN. bELKİDE RUHSAL AÇIDAN ENERJİ PATLAMASI YAŞAYACAKSIN. EVLİLİK HAYATINDA MUTLULUKLAR DİLERİM.

MUSTAFA BALCI 15.11.2010 14:53:02

bizde ipek tuzcuoğlu felsefesini değiştirdimi acaba deip uykularımızı kaçıroduk.

vixenosnur 02.11.2010 11:16:51
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.