İpek Tuzcuoğlu hayat felsefesini tamamen değiştird

Güncellenme tarihi:
Üç yaşında bale dersleri almaya başlayarak sanatla tanıştı. O yıllarda balerin olma hayaliyle duygularını beslerken, sonrasında müzikal dansçı olma konusunda karar değiştirdi. 16 yaşında İzmir Devlet Tiyatrosu'nda "Boy Friend" adlı müzikalin dansçı kadrosuna alındı. Ardından Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünü bitirdi. Mezun olduktan sonra Zeki Alasya’nın yönettiği "Ada'da Bir Sonbahar" adlı TV filminde oynadı. Kendisinin de miladı olarak belirttiği ‘Asmalı Konak’ dizisindeki Dicle karakteriyle ciddi bir hayran kitlesi oldu. Oyunculuğu kadar, düzgün fiziği ve güzelliği ile de dikkat çeken İpek Tuzcuoğlu; oyunculuk, Tv program sunuculuğu, köşe yazarlığı derken hızla yol aldığı hayat yolculuğunda mola vermişti. Şimdi Star TV’de yayınlanan yeni dizisi ‘Düriye’nin Güğümleri’ ile suskun hayata son verdi.

Bir süredir ortalarda görünmediniz, neler yaptınız?

Bu aralar çokça huzur var. Tatil var... Güneş var… Aşk var… Meditasyon var… Benim için enerji toplama süreci. Enerji topladığım bir dönem çünkü yeni sezona çok enerjik, çok dinlenmiş olarak çok farklı geçmek istedim.

Hem felsefemle, hem fiziksel kendi değişikliğimle, hem hayata bakış açımla kısaca her şeyimle çok daha farklı bir “İpek” olsun diye kendimi gevşettim bir senedir. Çok hızlı yaşıyoruz. Zamanı çok hızlı tüketiyoruz. Teknoloji ilerledikçe hız kazandıkça biz hep daha hızlı olmaya çalışıyoruz. Bu arada beynimiz, kendimiz hep daha hızlı, daha çabuk diyoruz. Herkeste bu böyle... Kimi farkında bu durumun, kimi değil. Ben farkında oldum ve geçip giden hızla yol alan bana, ruhumun yetişmesi için bekliyorum. Kendime kaliteli zaman ayırıyorum. Ruhumu besleyerek enerji alıyorum. Ruhumla bedenimin buluşması ile yenilenme sürecindeyim. Herkesin de kendine bu ara zamanları tanıyarak, ruhlarıyla bedenlerini buluşturup bir durması gerektiğini düşünüyorum.
Yayın tarihi: 04.10.2010
39614
YORUMLAR

Yaa hanımefendü madem çok enerjiniz var. Birazını da devlete bağışlayın olur mu?Zaten benim yapacak işim yok hep sizün enerjik olup olmadığınızı merak ederim. Hem bu enerjinizin bir kısmını ahirete saklayın ora da lazım olur.Bir de hakikaten çok güzel misiniz? Siz güzel görmemişiniz.

aslan cimbom 04.01.2011 16:10:55

İPEK TUZCUOĞLU SENİ DÜŞÜNMEKTEN YORGUN DÜŞÜYORUZ. kANDİ ÜLKENDE KENDİ İNANCINA UYGUN YAŞAYAMADIĞIUN İÇİN ENERJİ İHTİYACINI ORTA ASYA DİNLERİNİN RİTÜELLERİ(iBEDET YÖNTEMLERİ)OLAN MEDİTASYONDA ÇARE ARAMANI ANLAYAMIYORUM . ALLAH'IN VERDİĞİ ENERJİYİ YETERLİ BULMUYORMUSUN?iSLAM DİNİNDE ARADIKLARINI BULAMADIN MI?BİR SÜRE NAMAZ KIL , RABBİNE YÖNEL, BAK NE KADAR ENERJİ DOLACAK BEDENİN. bELKİDE RUHSAL AÇIDAN ENERJİ PATLAMASI YAŞAYACAKSIN. EVLİLİK HAYATINDA MUTLULUKLAR DİLERİM.

MUSTAFA BALCI 15.11.2010 14:53:02

bizde ipek tuzcuoğlu felsefesini değiştirdimi acaba deip uykularımızı kaçıroduk.

vixenosnur 02.11.2010 11:16:51
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.