Hollywood'un ilişki trendi!

Güncellenme tarihi:
Bazı çiftler için sürekli ayrılıp barışmak,aşkı alevlendiren tutkulu bir ilişki çıkmazı.Peki, uzmanlar bu tür gelgitli ilişkileri nasıl yorumluyor? Ünlü Psikolog Dina McMillan sürekli ayrılıp barışan çiftler için; "Eğer çiftler, ayrı kaldıkları dönemde ilişkilerini gözden geçirerek yaptıkları hataların farkına varırlarsa bu dönem onlar için olumlu olur. İlişkiye yeniden başladıkları zaman daha dikkatli davranacakları ve yaptıkları hataları tekrarlamamaya özen gösterecekleri için birliktelikleri uzun ömürlü olabilir. Ayrıca partnerlerinden ayrı kaldıkları dönemde duygularını daha doğru bir şekilde analiz etme ve doğru insanla birlikte olup olmadıklarım tartma şansını yakalayabilirler" diyor.

Terapist Ayla Yalın ise bir ilişkiye ikinci bir şans verilip verilmemesinin o ilişkiyi bitiren nedenlere bağlı olduğunu söylüyor ve devam ediyor, "Eğer bir çift aralarındaki farklılıklardan ya da herhangi bir anlaşmazlıktan dolayı ayrılmışlarsa ve ilişkilerine yeni bir şans tanımaya karar vermişlerse neden olmasın... Tabii ki yeniden denemeli ve ilişkilerinin nasıl gittiğini görmeliler. Ancak alışkanlıktan doğan bir ihtiyaçtan dolayı yeniden bir araya gelmişlerse; bu ilişkinin uzun ömürlü ve sağlıklı bir birliktelik olacağım düşünmüyorum." Yalın, yeni bir başlangıç yapmak isteyen çiftler için şu önerilerde bulunuyor; "Geçmişte yapılan hataları kabullenmek çok önemli. Ancak yapılan hataları yeniden gündeme getirmek ilişkiyi yıpratır. İlk olarak karşınızdakinden beklentilerinizi yeniden gözden geçirin. Her zaman gerçekçi ve partnerinize karşı açık olmayı deneyin. Bir ilişkiye ikinci kez başlamanın ekstra fedakârlık gerektirdiğini de göz önünde bulundurun." Kaynak:Marie Claire
Yayın tarihi: 16.04.2014
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.