Geyşalık ruhlarında var!

Güncellenme tarihi:
Japonya'da 17. yüzyıldan bu yana eğlence hayatında erkek müşterilere şarkı, dans, sohbet ve oyunlar ile eşlik eden kadınlara 'geyşa' deniliyor. Günümüzde artık geyşalık sadece törensel bir anı olarak kalmış olsa da hayatlarındaki erkekleri memnun etmek için "Onun geyşası bile olurum" diyen kadınlara rastlıyoruz...

Magazine konu olan isimlerin en popüler söylemlerinden biri de "Erkeğimin geyşası olurum" cümlesi. Her ne kadar kullanılma şekli tam olarak geyşalığın temel ilkelerini kapsamasa da erkeklerin duymaktan hoşlandığı bu cümleler feminist kadınların ise son derece canını sıkıyor. Bu hafta geyşalık söylemi yapmış ünlü isimleri bir araya getirdik... Aralarında bir erkek bile var şaşırmayın!

Ablası Hülya Avşar'ın kanatlarının altından ayrıldığından bu yana pek çok işe imza atan Helin Avşar, her ne kadar özel hayatında gece kulüplerinden çıkmayan biri gibi görünse de açıklamalarına göre erkek arkadaşının çorabından şarabına kadar her şeyiyle ilgilenen bir kadın! Bunun annesinden geldiğini söyleyen küçük Avşar, şöyle diyor: "Gezen tozan, ev işiyle alakası olmayan bir imajım var ama gerçek bu değil. Erkek arkadaşımın çorabından şarabına kadar her şeyiyle ilgilenirim. Erkek, çocuk gibidir ve çocuk gibi bakılmak ister. Yanımda hiç sıkılmaz erkek arkadaşım. Evde parodiler yapar, oyunlar oynarım, zaten yalandan geyşa olunmaz, numara yapamazsınız!"
Yayın tarihi: 16.04.2014
13847
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.