Figen Doğusoy: “Kadının doğasında detaycılık vardı

Güncellenme tarihi: 01.11.2016
Kendinizden biraz bahseder misiniz?

Londra’daki 2 yıllık eğitimimin ardından, Bilkent Üniversitesi Bankacılık ve Finans bölümünde okurken işletme sektörüne büyük ilgi duydum. Turizm sektörüyle girdiğim iş hayatıma, Emre Ergani ile iş birliğiyle başlayan eğlence sektöründeki projelerimizle devam ediyorum. İş hayatım, çok yoğun ve emek isteyen sektörlerde olmasına rağmen her zaman ailemin yanında ikinci planda oldu. Hatta bu temponun özel hayatım için bir motivasyon unsuru bile olduğunu söyleyebilirim.

Bugüne kadar yapmış olduğunuz projelerden bahseder misiniz?

Bodrum, Marmaris, Kuşadası, Çeşme ve Alanya’da eşimin ortağı olduğu şirket bünyesindeki 26 otelin işletmesiyle senelerce turizm sektöründe yer aldık. Tam aile şirketimizden ayrıldığım bir anda ki o zaman yeni de doğum yapmış olduğum için bir arayış içindeydim; Bodrum' da bir beach açabiliriz fikri oluştu. Emre’nin mekanları her zaman çok hoşuma giderdi. Emre’yle tanışmanın akabinde bu teklifi götürdüm kendisine. Ve işte Bianca Beach Club 2006 senesinde böyle doğdu ve biz de böylece eğlence sektörüne adım atmış olduk. Ardından hızla Blackk, Biber, Levendiz Rum Meyhanesi ve Tür’lü geldi.

İşletmecilik Türkiye’de bir hanım açısından kolay bir meslek olmasa gerek?

Evet. Ama dezavantajları kadar avantajları da var. Çoğunlukla erkek hakimiyeti söz konusu olmasına rağmen, çalışkan, kendinden emin ve ne yaptığını bilen bir karakter sergilediğinizde avantajların arttığını düşünüyorum. Gece ve eğlence hayatına bilinçli ve profesyonel bir anlayışla yaklaşır ve aile hayatınız ile beraber yürütebildiğiniz bir düzen kurarsanız, başarıyı yakalıyorsunuz.
3/1
17789
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.