Dövmeleri konuşuyor

Güncellenme tarihi:
Blacksea Tattoo'dan Ruhsel Donbalak'ın dövmeye ilişkin söyledikleri şöyle: “En kısa anlatımla dövme; insan ruhunun bedene yansımasıdır. Kişi; anlam, estetik ya da her ikisini birleştirip ürettiği ya da üretilmiş çizgileri bedeniyle buluşturduğunda kendini görür ve kendini yeniler.

Bu kendini görme hali insanı iyi hissettirdiği için de dövmelerin devamı geliyor. Tabii bu süreçte eğer ki yapılan dövmeyle yaptıran kişi arasında bir bağ yoksa; yani moda şekiller, popüler kişilere ait dövmeler, anlık duygu iniş ya da çıkışlarından dolayı dövmeler yapılmışsa, dövme en büyük sıkıntılardan birine dönüşebiliyor.

Dövme yaptırılacağı zaman mutlaka iyi bir danışmanlık verecek bir dövme ustasının fikri alınmalı. Birçok dövmeci ya kazanacağı parayı ya da kendi iş egosunu düşünerek her dövmeyi sorgusuzca yapıyor. Bu yüzden bugün çok fazla mutsuz dövmeli insan var sokaklarda... Dövme yapımı için doğru malzeme ve yeterli ustalık bu işin olmazsa olmazıdır.”
Yayın tarihi: 31.10.2012
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.