Ayşe'yle zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorum

Güncellenme tarihi: 31.10.2016
KIZIMI BÜYÜTÜRKEN...

YEMEK TARZI: Ayşe katı gıdaya geçtiğinden beri bizimle tencere yemekleri yiyor. Tabii onun için tuzsuz pişiriyoruz her şeyi. Öyle buharda pişirelim, yağ koymayalım gibi dertlerimiz olmadı. Yemek de seçmiyor. Ama sanırım hamur işlerini ve baharatlı tatları daha çok seviyor.
SESLER: Uyusun diye sessiz bir ortam sağlamadık Ayşe’ye. Yanında hep normal sesimizle konuştuk. TV ya da müziğin sesini kısmadık. Her ortamda uyuyabiliyor şimdi.
HER ORTAMDA: Hep hayatımızın içinde tutmaya çalışıyoruz onu. Şimdiden birlikte sofraya oturuyoruz. Gittiğimiz her yere götürüyoruz. Böylece farklı insanlar görmek onu rahatsız etmiyor. Aksine özellikle dikkatini çekiyor.
SOĞUK İYİDİR: Bizim kültürümüzde “Aman çocuk üşümesin” diye kat kat giydirirler bebekleri. Ben doğduğu günden beri az giydirmeye çalıştım kızımı. Aşırı olmadığı sürece soğuğun bir zararı yok bebeklere.
OYUNCAKLAR: Ayşe’nin oyuncaklarla arası insanlarla kurduğu bağ gibi değil. Daha çok kitaplarla haşır neşir olması için çalışıyorum. Ama şimdilik sadece kitaplarını yiyor.
36845
YORUMLAR

benimde böyle bebeğim olsun isterim

ayşe 02.09.2010 16:32:16
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.