Ayça Bingöl hayata bakış açısını anlattı.

Güncellenme tarihi:
Sizce aileleri merkeze alan dizilerin bu kadar beğenilmesinin sebebi nedir?

Çünkü Türk toplumu olarak aile odaklı yaşıyoruz. Belki çok sosval insanlarız ama bizim için asıl olan o çatının altındaki çekirdek aile ya da anneannelerin ve babaannelerin olduğu, biraz daha büyük aile. Gelenek göreneklerimizden kaynaklanan böyle bir komün aile biçimimiz var. Doğal olarak bu kadar çok insanın birlikte yaşadığı ve iç içe olduğu durumlarda sürtüşmeler, problemler, ilişkilerde inişler çıkışlar yaşanabiliyor. Kendi çatısı altında yaşadığı şeyleri başka ailelerin yaşadığını da görmek seyircileri çok çekiyor. Dizimizle ilgili duyduğum en dikkat çekici cümle de bu aslında. İnternette Hepimiz birer Osman, Cemile, Ali değil miyiz?' yorumlarını çok okuyorum. Bizimle bu kadar özdeşleşme durumları var. Yaşanılanların boyutları ve şiddeti bu olmak zorunda değil elbette ama kendilerinden çok şeyler buluyorlar.

Dizide sizi kocası ve ailesi için başkasını bıçaklayan biri olarak gördük. Gerçek hayatta Ayça Bingöl değerleri için neler yapmayı göze alabilir?

Bıçaklama konsepti çok ayrı değerlendirilmesi gereken bir şey. O anki şartlar altında Cemile’nin tepkisel yaptığı bir şeydi. Ama kendi hayatımdaki değerler üzerinden gidersek; ben de değerlerimin peşinde olan, onlara inanan, değerlerim için mücadele etmeyi seven ve bunu yapmaya çabalayan bir insanım. Genel toplumun karşısında belki çok anarşik bir yapıyla çıkıp kendi değerlerimi yüksek sesle ifade etmiyorum ama kendi yaşadığım alanda beni ben yapan değerlerin en önemli şeyler olduğunu düşünüyorum.
Yayın tarihi: 21.10.2010
20231
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.