Ayça Bingöl hayata bakış açısını anlattı.

Güncellenme tarihi: 01.11.2016
Senaryosunu Coşkun Irmak'ın kaleme aldığı dizinin 16 bölümü yayına girmeden hazırdı. Bu durum bir oyuncu için güvence verici ve motive edici oluyor mu?

Güven, kesinlikle doğru bir kelime. Oyuncu için çok güven verici oluyor. Çünkü asıl olan senaryodur. Kendimi bir oyuncu olarak tamamen senaryoya teslim eder, ondan güç alırım. Eğer senaryoya güvenir ve onu da arkama alırsam kendimi çok motive edici bir durum içerisinde hissediyorum. Benim için çok rahatlatıcıydı. Çünkü senaryo, oyunlarımı,Cemile’nin bütün diyagramını, hikâye içinde nerede ne kadar yükselip, nerede neleri nasıl oynayacağımı kurma fırsatı verdi. Bu çok önemli bir şey. Çünkü biz çoğu zaman senaryo olmadığı için bir bölüm oynuyoruz. Sonraki bölümde karakterimin nasıl bir tavır ve durumda olacağını bilmeden oynuyorum. Bu yüzden senaryonun önceden yazılmış olması büyük bir lüks.
<
b>Ayça Bingöl kendisine teklif edilen oldukça fazla sayıdaki dizi içinden 'Öyle Bir Geçer Zaman Ki'yi seçerken neler düşündü?

Rolümü çok sevdim. Bir oyuncu olarak size gelen teklifleri değerlendirirken, bir sürü parametreye bakıyorsunuz. Projeye karar verirken, oyuncu zaafları vardır. "Ben bu işin hikâyesini çok sevdim dersin ama diğer parametreler bazen çok doğru değildir. Bu işte rolümü sevmemin dışında diğer parametreler de o kadar tatmin edecek noktalardaydı ki: yapımcım. kanalım, yönetmenim, senaristim, ekip. hikayenin kurgulanış biçimi, karakterin katmanlı oluşu, oyuncu olarak beni geliştireceğine olan inancı.... Bunların hepsi bu proje içerisinde olmam için çok önemli etkenlerdi.
20160
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.