Ayça Bingöl hayata bakış açısını anlattı.

Güncellenme tarihi: 01.11.2016
'Öyle Bir Geçer Zaman Ki' daha başlamadan adından bir hayli söz ettirmeyi başardı. Dizinin bir oyuncusu olarak bunu neye bağlıyorsunuz?

Bunu, iki yıl gibi bir zamana yayılan hazırlık sürecine bağlıyorum. Iş, Kanal D ve D Yapım tarafından uzun zamandır üzerinde çalışılıyordu. Konsept ve senaryoya büyük mesai harcandı. O yüzden ciddi bir ön hazırlığa sahibiz. Bu ön hazırlık da doğal olarak daha yayınlanmadan kendisini duyurması için ciddi bir altyapı sağladı ve seyircide de ciddi bir beklenti yarattı.

Dizi, geçmişten başlayıp günümüze doğru giden bir kronoloji ile anlatılacak. Hem dönem hem de modern esintiler taşıyan bir dizide oynamak oyunculuk anlamında sizi zorluyor mu?

Elbette farklılığı var. Buna zorluyor demeyelim ama benim için değişik bir tecrübe oluyor. Oyuncu olarak çok hoş şeyler deneyimliyorum. Dönem çalışırken, gerçekten o atmosfer içerisinde o kılıkta, kıyafette o mekânlarda olmak zaten benim için keyif olan oyunculuğu daha da keyifli hale getirdi. Onun dışında, dizinin günümüze geliş şekliyle ilgili senaryoda neler olduğu konusunda bilgim yok. Ama o süreçler de eminim çok keyifli olacaktır. 67'den 70’lere, 80’lere, 90’lara ve 2000’lere geliş, seyirci için görsel bir panorama olacak. Bizim için ne kadar keyifliyse sanırım seyirci için de o kadar keyifli olacak.
20092
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.