Yüz estetiğinde yenilikler!

Güncellenme tarihi:
GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ

Alt ve üst göz kapağı estetiği gençliğin yüzdeki yansımasıdır. Orta yaşlarda, göz kapaklarında torbalanma ve sarkmalar görülebilir. Genetik olarak, yaşın ilerlemesi ve güneş, yer çekiminin etkisi ile bu şikayetler daha erken yaşlarda da görülebilir. Göz kapaklarında oluşan bu deformasyonlar kişiye yorgun-mutsuz ve ileri yaştaymış gibi yüz ifadesi verebilir.

Üst ve alt göz kapaklarına yapılan estetik operasyona ‘bleforoplasti’ denir. Bleforoplasti işleminde; sarkmaları meydana getiren göz kapaklarındaki cilt fazlalıkları çıkarılır. Göz kapaklarında oluşan yağ torbaları onarılır. Üst göz kapağı estetiğine daha erken yaşlarda ihtiyaç duyulabilir ve alt göz kapağına dokunulmadan sadece üst göz kapağı estetiği yapılır. Tüm işlemlerden sonra gözler kapatılmaz ve hastanın görmesi etkilenmez. Erkek ya da bayan olsun, ortalama 4 gün sonra da göz kapaklarındaki estetik dikişler alınır. Kişi daha genç ve canlı görünüme kavuşur.
Yayın tarihi: 04.09.2009
21810
YORUMLAR

birde ücretini bilsek hayalimiz gerçek olur

sdtsert53@gmail.com 06.09.2009 13:49:02
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.