Yüz estetiğinde yenilikler!

Güncellenme tarihi:
BURUN ESTETİĞİ

Rhinoplasti
Estetik amaçlı yapılan burun operasyonlarına ‘rhinoplasti’ adı verilir. Rhinoplasti için erkek ve bayan adayların ruhsal ve fiziki gelişimlerini tamamlamış olmaları gerekir. 19 yaş sonrası, burundan estetik kaygıları olan kişiler bu operasyonu yaptırabilirler. Günümüz gelişen teknolojisi ile de burun operasyonları öncesi oluşabilecek burun şeklinizi bilgisayar üzerinde görebiliyor, operasyon sırasında daha detaylı çalışma ile de istenen sonuca ağrısız-tamponsuz-izsiz ve alçısız bir hafta gibi kısa bir sürede ulaşabiliyorsunuz.

Septorhinoplasti
Burundan nefes almada problem yaşayan ve burun şeklinde bozukluk olan kişilere yapılan operasyona ‘septorhinoplasti’ denir. Nefes alma şikayeti yaşayan kişiler 18 yaş sonrası bu operasyonu olabilirler. Hasta tek operasyonla hem nefes probleminden kurtulmuş, hem de istenen burun şekline kavuşmuş olmaktadır. Rhinoplasti operasyonu gibi septorhinoplasti operasyonları öncesinde ameliyat sonrası oluşabilecek burun şeklini bilgisayar ortamında görme şansınız vardır. Septorhinoplasti operasyonlarında da gelişen teknoloji; ağrısız-acısız-tamponsuz-burun dışında iz bırakmadan, alçısız bir haftalık iyileşme süresi sonrası istenen burun şekline nefes problemi giderilmiş olarak kavuşmanızı sağlar.

Tipplasti
Genel olarak burun şeklinden memnun olup sadece burun ucunu düzeltmek için yapılan estetik operasyondur. Burun ucu doğuştan ya da geçirilmiş burun operasyonları sonrası düşük, fazla kalkık, top şeklinde şiş, sıkılmış şekilde dar olabilir. Burun delikleri arasında asimetri görülebilir. Tipplasti operasyonlarında hedef kalıcı olarak bu şikayetlerin düzeltilmesidir. Burun ucu kıkırdak ve cilt dokusundan oluşur ve operasyonda kemik dokuya dokunulmaz. 3-5 gün gibi kısa sürede ağrısız-acısız-tamponsuz-izsiz-alçısız burun ucu istenen estetiğe kavuşur.

Yayın tarihi: 04.09.2009
21609
YORUMLAR

birde ücretini bilsek hayalimiz gerçek olur

sdtsert53@gmail.com 06.09.2009 13:49:02
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.