Saçlarınız söz dinlemiyor mu?

Güncellenme tarihi:
Çok sık dökülen saçlar için...
Saç dökülmesi çok değişik faktörlere bağlı olabilir. Kansızlık, demir eksikliği çinko eksikliği hormonal düzensizlikler (böbrek üstü bezinden salgılanan hormonlar, testestron, troid hormonları), ilaçlar, uzun süreli geçirilen hastalıklar, stres, psikolojik faktörler.

Tedavi: Saç dökülme vakalarında ilk aşamada dökülmenin nedenleri araştırılır. Kan tahlili, hormonların düzeyleri, kullanılan ilaçlar, stres faktörünün olup olmadığı iyice araştırılır. Tedavide ilaçla tedavi şekli ve saç mezoterapisi önerilir. İlaçla tedavide ağızdan verilen ilaçların sayesinde kıl kökleri vücut tarafından beslenir.

Saç mezoterapisinde ise kıl köklerini besleyen vitaminler ve kan dolaşım artırıcı ilaçlar direkt kıl köklerini çok ince uçlu kılcal iğneler vasıtasıyla enjekte edilir. Haftada bir seans, toplam 8-10 seans süren bu işlemler sayesinde saç dökülmesi tamamen engellenmiş olup yeni saçların çıkması ile birlikte saçlarda dolgunluk, hacim artışı, parlaklık, saç kalitesinde yumuşama görülür. Yeni ve canlı saçlara kavuşulur.
Yayın tarihi: 16.12.2013
49066
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.