Saç Cilasıyla İlgili Merak Edilen Her Şey!

Güncellenme tarihi: 31.05.2017


Malzemeleri tek tek alıp evde saç cilası hazırlama fikrine sıcak bakmıyorsanız, ilk iş olarak kozmetik mağazalarını ya da büyük mağazaların kozmetik reyonlarını ziyaret etmelisiniz. Bu mağazalarda avokadolu, ballı, vb özlerle desteklenmiş hazır saç cilalarını bulabilirsiniz. Evde saç cilası yapmak yerine kendinizi uzman ellere teslim etmek isterseniz, kuaförünüzden saç cilası işlemini yapmasını talep edebilirsiniz.

Saç cilası, saç boyasının sulandırılmış halidir. Saç cilası hazırlarken oksidan kullanılmaz. Oksidan; boyanın saça geçmesini sağlayan ve saçın rengini açan kimyasal bir maddedir. Saç cilasına oksidanın yerine ılık su katılır, yani boya sulandırılır ve saçın açık renk tonuna sahip olan bölgelerine uygulanır. Bu şekilde boya saçın tamamı değil, sadece açık tonlardaki kısımlara etki eder.

Özellikle yaz aylarında deniz suyu, güneş ışığı ya da saçların sık yıkanması gibi nedenlerle saç cilası hızlı bir şekilde akabilir. Bu nedenle saç cilasının düzenli olarak yenilenmesi gerekir.
11743
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.