Nar, rezene, zencefil: Güzel cildin simyaları

Güncellenme tarihi: 01.11.2016
Kaz ayağı derdi

Bir kadının yaşını anlamak için göz çevresine bakmak yeterlidir. O nedenle göz çevresi bakımı çok önemli. Gözlerin köşesindeki ince çizgiler, altındaki koyu halkalar, torbalar... Özellikle "kaz ayağı" ve koyu halkalar yaşlanmanın ilk işaretleridir.

Eğer bakım yapmazsanız bütün bunlar siz yaşlı göstermek için hazırlığa geçerler. Bu sorunlar etrafında doğru günlük cilt bakımı yapmak gerekir. Stresli ve yorgun bir cilt, göz çevresi yaşlanmasına daha yatkındır.

Gözlerinizdeki yorgunluklara, şişkinliklere, kızarmalara ve yanmalara, kurutulmuş papatya banyosu iyi gelir. Bir fincan kaynamış suya, 1 kaşık kuru papatya çiçeği atın. Ardından 20 dakika demlenmeye bırakıp, süzün. Pamuğu papatya suyuna batırdıktan sonra göz kapaklarınızın üzerine yerleştirip 10 dakika bekleyin. Bu arada pamukları kuruyunca yeniden ıslatın.

Bir de her kremi göz çevresine sürmeyin. Kozmetiğin yanlış kullanımı, erken göz çevresi yaşlanmasına neden olabilir. Cilt için artık kozmetik çok gelişti. Ama acaba hangisini kullanmalı diye soruyorsanız, bence artık doğal kozmetiğe yönelin. Çünkü katkısız olduğu için allerjisi, herhangi bir yan zararı olmaz.
51960
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.