Karanfili Saçınıza Sürerseniz...

Güncellenme tarihi: 28.04.2017
Karanfil Kürü Nasıl Hazırlanır?

Birçok bakım ürününde olduğu gibi, karanfilin saça faydalarını konusunda olumlu sonuç almak süreklilik gerektirir. Canlı, sağlıklı ve gür saçlara kavuşmak istiyorsanız, karanfil bakımını sadece bir-iki kere değil, düzenli olarak (haftada 1 kere) yapmanız gerekmektedir. Eğer çok hızlı sonuç almak istiyorsanız, karanfil kürünü 1 hafta boyunda her gün saçınıza uygulayın. İlk haftanın sonunda uygulama sıklığını yavaş yavaş azaltın; örneğin 2 günde bir yapın, bir sonraki hafta ise 3 günde bir şeklinde devam edin. 1 ay buyunca bu şekilde uygulama sıklığını azalttıktan sonra, uygulamayı saçınızın ihtiyacına göre haftada 1 veya 15 günde bir şeklinde sabitleyin.

Karanfil bakımından istediğiniz sonucu alabilmeniz için kaliteli karanfil seçmelisiniz. “Nasıl anlayacağım aldığım karanfilin kaliteli olup olmadığını” diyorsanız, hemen size sırrını verelim! İlk olarak bakacağınız şey karanfilin görüntüsüdür. Karanfilin uç kısımları tomurcuklara göre daha koyu olmalıdır. Boyları iri ve tomurcukları açık renk olanları tercih etmeye özen gösterin. Ben bu şekilde seçemiyorum diyorsanız, farklı bir yöntemimiz daha var. Karanfili soğuk suya atın, dibe çöküyorsa kalitelidir. Dibe batmayan karanfilleri tercih etmemenizi öneririz.

Karanfil bakımına dair genel bilgileri verdikten sonra, sıra geldi karanfil kürünü tariflerine…
76475
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.