Kadınların 45 kriz anı ve çözümleri

Güncellenme tarihi:
31) Kendiniz hakkında dedikodu yapıldığına şahit oldunuz. Sakin olun ve asıl suçun sözü söyleyen kişiye ait olduğunu anlayın. Eğer konuşmaya ofisinizin veya gittiğiniz restoranın tuvaletinde şahit olduysanız, kabinden dışarı çıkıp sözü söyleyen kişiye yaklaşın ve “Tesedüfe bak! Benden bahsediyorsun ve ben de buradayım! Benimle olan sorunlarını keşke benimle konuşsaydın” deyin.

32) Bir arkadaşınız internete sizin hiç de uygun olmayan bir fotoğrafınızı koymuş. Kariyerinize zarar verebileceğini söyleyerek, kaldırmasını rica edin. "Şirkette çalışanların internetteki fotoğraflarını araştırıyorlar. Sorun yaratmak istemiyorum ama sekiz yıl önce çektirdiğim bu fotoğrafın kariyerime zarar vermesini hiç istemiyorum" deyin.

33) Bir arkadaşınız hediye olarak sevmediğiniz bir şey getirdi. İstemeden "Çok sevdim" demek, inandırıcı olmayabilir. "Nereden buldun bunu" diyerek dikkatini dağıtmaya çalışın. Sevip sevmediğinizi sorarsa, "Beni çok iyi tanıyorsun. Çok düşüncelisin" deyin.

34) Bir arkadaşlık sitesinde yanlışlıkla tanıdığınız birinin profiline girdiniz ve o da bunu fark etti. "Seni burada görmek ne güzel. Seni birine benzettiğim için profiline girdim deyin.

35) Birisine hamileymiş gibi davrandınız ama aslında değilmiş. Özür dileyin ve "Daha dikkatli olmam gerekirdi" deyin. Konuyu burada kesin.
Yayın tarihi: 14.01.2011
459291
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.