Kadınların 45 kriz anı ve çözümleri

Güncellenme tarihi:
16) Bir erkek arkadaşınız size ilgi gösteriyor ve siz bunu engellemek istiyorsunuz. Hayali biri bile olsa, hoşlandığınız biri olduğunu söyleyip, onun fikrini alın. Mesela, "işteki çocuktan çok hoşlanıyorum ama onun ilgisini nasıl çekeceğimi bilmiyorum. Sence ne yapmam lazım? Sen benim en iyi arkadaşımsın ("arkadaşım" kelimesine vurgu yapın!) ve bana yardım edebilirsin" deyin.

17) Uçakta yanınızda oturan kişi sizin yerinizi işgal ediyor. Hostesin yanına gidip, "Bende klostrofobi var ve yanımda oturan kişiyle koltuğa sığmıyoruz. Başka bir yere oturma şansım var mı?" diye sorun. Eğer mümkün değilse, aranızdaki kolluğu indirin ve yere ikinizin arasına çantanızı koyun. Sonra, kolunuzu kolluğa dayayın ve kafanızı elinizin üstüne koyun. Bu şekilde sizin bölgenize girmesi zorlaşacaktır, ikinizin oturduğu yastıklar arasına dergi veya bir dosyayı diklemesine sıkıştırın ve sınırınızı iyice belirleyin.

18) Daha ilk buluşmanızda geğirdiniz. "Özür dilerim" deyin ve sonra bir şey olmamış gibi konuşmaya devam edin. Siz de insansınız ama erkeklerin çoğu en azından üçüncü buluşmaya kadar böyle şeyleri bilmese daha iyi olur.

19) Saçınıza/ kazağınıza sakız yapıştı. Yağlı maddeler sakızı çözmeye yardımcı olur. Üzerine bol bol zeytinyağı hatta fıstık yağı sürüp, ovun ve birkaç dakika sonra sökün.

20) Havaalanına geldiğinizde check-in kontuarını kapalı buldunuz. Sorumlu kişi size kuralları çiğneyemeyeceğini söyleyebilir ama aslında bütün iş onda biter. Tatlı dilinizi kullanarak, "Kuralları çiğnemenizi istemiyorum ama benim için bir şeyler yapabilirseniz çok memnun olurum. (Kaçıramayacağınız bir olay belirtin)'dan önce son uçak bu. Uçağa binebilmek için ne yapmalıyım?" deyin.
Yayın tarihi: 14.01.2011
459504
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.