Güzelliğiniz için 10 altın kural

Güncellenme tarihi:
7-Yüzünüzü yıkarken ne çok sıcak ne de çok soğuk su kullanın. Bunun yerine oda sıcaklığındaki ılık bir su ile yıkamak tercih edin. Aşırı soğuk su ile kan damarları büzüşüyor, çok sıcak su ile yıkandığında da damarlar genişliyor ve kızarık görünüme, hassasiyete sebep olabiliyor.

8- Yüzünüzü temizlerken çok ovalamayın ve sert bir şekilde yapmayın. Yüzünüzü su ile durularken elinizle ovuşturarak temizlemektense, avuç dolusu suyu yüze çarpmak, havlu ile sert bir biçimde yüzü silmemek de dikkat edilmesi gereken bir nokta.

9-Ayrıca yüzünüz çene hizamızda bitmiyor, boyun ve dekolte bölgesine de uygulama yapmanız gerekiyor. Yaşınızı belli eden boyun, dekolte ve ellerinizi de unutmamanız gerekiyor, aynı özeni bu bölgelere de göstermelisiniz.

10-Eğer nemlendirici etkili alkol içermeyen bir tonik kullanıyorsanız makyaj sonrasında makyajı sabitlemek için yüzünüze püskürtebilirsiniz. Ve güneş altında terlediğinizde yine bu özelliklere sahip toniği cildinize püskürtebilirsiniz.
Yayın tarihi: 16.12.2013
3/3
39043
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.