Gögüs dekoltesindeki estetik!---

Güncellenme tarihi:
MEME BÜYÜTME (AUGMENTASYON MAMOPLASTİ)

Meme büyüklüğünü istediği oranda olmayan ya da standarın altında kalan bayanlarda, meme protezi operasyonu ile meme istenilen büyüklüğe getirilir. Günümüz teknolojisinin sunduğu etrafı silikon içi koheziv jel protezlerdir. Bu protezler; patlamaz, memeye yerleştirildiğinde doğal meme dokusundan ayırtedilmez ve kanserleşme riski taşımaz. Kalıcı ve en etkili gerçek meme büyütme yöntemi sadece bu tür protezlerle yapılabilir.

Protez operasyonlarında hedef memede iz bırakmadan, meme dokusuna dokunmadan, kas altına protezi yerleştirebilmektir. Bunun en etkili yöntemi koltuk altından protezi yerleştirmek olur. Ancak memede sarkma ve meme uçlarında asimetri ve büyüme de varsa bu kez meme ucu yöntemi denenir. Hastanın isteği ile meme ve meme uçlarına dokunulmadan da meme altı dokusundan da protez yerleştirilebilir.

Protez operasyonu doğum yapmamış genç kızlara en sık yapılan meme operasyonudur. Süt vermeyi engellemediği gibi ileriki yıllarda yapılacak rutin meme taramalarında sıkıntı yaratmaz. Operasyon sonrası 3-4 gün içinde de işe dönülebilecek kadar da hızlı iyileşme olur.
Yayın tarihi: 05.04.2010
37981
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.