Gençlik (Güzellik & Yüz) Yogası

Güncellenme tarihi: 01.11.2016
Güzellik gençlikle gelen ve yaşlandıkça yavaşça kaybolan bir oluşumdur. Güzellik sanatı kişinin gayreti ve etrafındaki imkanları kullanarak, zamanla elde edilen bir neticedir.Yaşlanmak durdurulamaz ancak güzellikle doğal yıpranmadan olgunlaşmak mümkündür.

Filipinli sağlık ve beslenme uzmanı Lourdes Doplito Çabuk, ciltte yılların etkisiyle oluşan kırışıklık ve sarkmalar için her gün yoga yapmayı öneriyor.

Eğitimini Filipinler’ de Universite Tıbbi Teknoloji bilimi bölümünde tamamladıktan sonra Florida’ da ve sonra İstanbul’ da Raja Yoga, Kriya Yoga ve Güzellik – Gençlik ve Yüz Yogası dersleri verir. Bu çalışmalarda beslenme, duruş, oturuş, stresten kurtulmak, arınma, rahatlama dahil bir dizi uygulamayla bedensel – fizyolojik fonksiyonlar yeniden düzenlenmektedir. Başka bir deyişle Gençlik Yogası etkisini bedenin içinden dışarıya doğru göstermektedir.
48168
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.