Evde Makyaj Malzemesi Nasıl Yapılır?

Güncellenme tarihi:
Kullanılmayan Rujlardan Yeni Ruj Yapma

Kullanmadığın, rengini beğenmediğin rujlar var ve atmaya kıyamıyorsan onları birleştirerek orjinal bir renge sahip olabilirsin. Zaten ruj kabın halihazırda olacağı için ekstra bir ücret de harcamayacaksın! Uyumlu renkleri bir araya getirirsen arkadaşlarının dudaklarını gördüğünde markasını soracağına eminim.

Gerekli malzemeler;

-Kullanmadığın rujlar, -Çay tabağı ve çay kaşığı, -Bir miktar pamuk, -İçi su dolu kahve makinesi.

Öncelikle kullanmadığın rujları tabağın içine aktar. İçi su dolu kahve makinesinde bu eski rujları benmari usulüyle erit. Kahve makinen yoksa bu işlemi içi su dolu bir tencerede de yapabilirsin. İçini temizlediğin boş ruj kabının dibinde minik boşluklar var. Sıvı haldeki rujun bu boşluklardan kaçmaması için bir miktar pamuk vb. ile delikleri tıkamayı unutma. Daha sonra rujun asansörünü tamamen içine çektikten sonra erittiğin ruju doldur ve 5 dk. donması için buzdolabında beklet. İyice donduktan sonra artık kullanmaya başlayabilirsin. Nasıl oldu?
Yayın tarihi: 24.12.2015
122114
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.