Doğal Güzellik Reçeteleri!

Güncellenme tarihi:
Bazen size tavsiye edilen bir kremin güzelleştireceğini sanırken, tam tersi olabilir. O yüzden her zamanki gibi diyoruz ki, doğal olandan şaşmayın! Bitkilerin genel olarak neye iyi geldiği konusunda da genel bilgilere sahip olmak lazım. Örneğin yeşil yapraklı bitkiler, cilt kuruluğunda ve kırışıklıklarda kullanılır.

Böğürtlen ve ahududu gibi orman bitkileri sivilceler için olumlu sonuçlar sağlar. Sadece şifalı bitkilerin değil, pazarda satılan mevsim sebze ve meyvelerinin de cilt için harikalar yaratacağını unutmayın.

Bazı meyvelerin ciltte etkili olmasının nedeni içindeki meyve asididir. Asitler gençleştirici özelliği nedeniyle kozmetikte bazı kremlerin içeriğinde de bulunur. Evde her şey elinizin altında iken ve bu kadar kolayken neden güzel olmayasınız? Bu yöntemler sadece günümüzde değil, yüzlerce yıl öncesinde de kullanılmış. Eski Mısır ve Yunanistan'dan günümüze aktarılan eski kaynaklarda bu güzellik reçeteleri bulunuyor.
Yayın tarihi: 26.09.2015
152262
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.