30 güzellik sorusuna uzmanından yanıtlar!

Güncellenme tarihi:
Yaşım 32, ama ellerimde pigment lekeleri var. Ne yapabilirim?

Cildimizde oluşan lekeler ve ton farklılıklarının birkaç sebebi vardır. Güneş, cildin en büyük düşmanı olduğu için pigmentasyon oluşumunun da en büyük etkenidir. Cilt-pigmentasyon dengesi hamilelik, doğum kontrol hapı kullanımı veya diğer hormonal düzeni etkileyici faktörler sebebiyle de bozulabilir. Lekelenmeler belli bir yaştan sonra daha belirginleşir. Gençlikte hatta çocuklukta oluşan güneş hasarları senelerce uyuyup, erişkinlikte ortaya çıkarlar. 30-35 yaştan sonra cilt rengimizi sağlayan hücrelerde melanositlerin sayısı azalmaya başlar. Özellikle bu durum ellerde ve yüzde çok daha belirgindir. Ellerimiz güneş ışınlarına ilk maruz kalan organımızdır ve mutlaka korunmalıdır. (Dermalogica Eğitim Müdürü Melike Yumlu)
Öneri: Daily Microfoliant ve MultiVitamin Body Block
Krem ve maskeler neden göz çevresine sürülmez?
Göz çevresinin yapısı, cilt yapısına göre çok daha hassas ve kırılgandır. Bundan dolayı yaşlanmanın ilk belirtileri, çizgi ve kırışıklık halinde göz çevresinde gözlemlenir. Göz çevresine bu hassas yapı sebebiyle mutlaka ayrı bakım ürünleri kullanılmalıdır. Yüz için uygun olan krem ve maskeler, göz çevresine tam bir bakım uygulayamaz ve alerjik reaksiyonlara sebep olabilir. Clinique dermatologları sağlıklı bir cilt için dört ana faktörün olması gerektiğine inanır. Bunlar, yağ ve nem dengesi, sürekli hücre yenilenmesi, güçlü bir nem bariyeri ve güçlü destek sistemidir. (Clinique Eğitim Müdürü Nevra Özgürses)

Öneri: All About Eyes Clinique.
Yayın tarihi: 10.09.2013
705759
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.