30 güzellik sorusuna uzmanından yanıtlar!

Güncellenme tarihi:
Fondötenin gün içinde kalıcı olması için ne yapabilirim?

Öncelikle mutlaka nemlendirici ile birlikte kullanmalısınız. Mat fondötenler diğerlerine göre daha kalıcıdır. Özellikle ekstra kalıcılığı artırmak için fondötenin üzerinden transparan bir pudra ile geçmek yeterli olacaktır ama zaman zaman ürünü tazelemekte de fayda var. (Makyaj Uzmanı Nur Toktay)

Öneri: Lasting Performance, Max Factor.

Doğru fondöteni nasıl bulabilirim?
Doğru fondöten seçimi yapabilmek için öncelikle cilt tipi hakkında doğru bilgiye sahip olmak gerekir, örneğin, kuru cilt nemlendirilmediğinde gerginlik hissedilir ve hatta pul pul dökülme olabilir ve eğer nemlendirici içerikli bir fondöten kullanılmazsa cilt çok daha gergin ve kuru hissedilir. Aynı şekilde yağlı bir cilt parlar ve bu parlamayı önleyecek bir fondöten tercih edilmezse parlama gün boyunca devam ederek, yapılan makyajın kalıcılığını olumsuz etkiler. Ayrıca özellikle ileri yaşlarda sıkılaştmcı ve yaşlanma geciktirici özellikli bir fondöten seçilmesi, kullanılan diğer yaşlanma geciktirici ürünlerin performansını desteklemekte önemlidir. Cildimizi en çok etkileyen dış faktörün güneş ışınları olduğu göz önüne alındığında, hangi cilt tipine sahip olunursa olunsun bir fondötende aranması gereken başlıca özellik SPF güneş koruma faktörüdür.

Öneri: Artistry Kalıcı İnce Sıvı Fondöten SPF 15, Artistry Tam Yağ Kontrollü Fondöten SPF 15

Artistry Time Defiance Sıkılaştıncı Krem Fondöten SPF 15, Artistry Pürüzsüz Örtücülük Sağlayan Toz Fondöten, Amvay.
Yayın tarihi: 10.09.2013
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.