30 güzellik sorusuna uzmanından yanıtlar!

Güncellenme tarihi:
Röflelerimin yıpranmaması için ne yapmalıyım?
İşini bilen, kaliteli ve doğru ürünler kullanan bir kuaföre gitmek, bu sorunun en doğru cevabı. Çünkü röfle yapılmadan önce saçın zemininin iyice incelenmesi, koruyucu kremler uygulandıktan sonra saçın durumuna göre, doğru açıcının kullanılması ve saçın hırpalanmadan açılması gerekir. Röfle sonrası saç uçlarından kesilmelidir. Ayrıca çok sık renk değiştirilmemelidir.
Saç boyamadan sonra sık sık kepek ve iltihaplanmış saç derisi sorunu yaşıyorum. Bunun sebebi nedir?
Bu sorun genelde alerjik bünyelerde amonyaklı boya kullanıldığı zaman yaşanır. Saç dibindeki gözeneklerden kaynaklanır. Bu problem yaşanıyorsa ve amonyaklı boya kullanılmaya devam edilecekse, saçın boya işleminden en az iki gün öncesinde yıkanması gerekir. Yani saç ne kadar temiz olursa, bu sorun o kadar yoğun yaşanır. Ayrıca boya sürülmeden önce saç diplerine koruyucu jel sürülmelidir. Diğer yandan amonyak içermeyen ve meyve asitlerinden oluşan organik boyalar kullanıldığında saç derisinde yanma, kaşıntı ve kabuklanma olmaz. Isıyla çalışan bu boyalarda saçın temiz veya kirli olması fark etmez.
Buklelerim hemen şeklini kaybediyor. Neden?
Saçınıza uygun şampuan ve krem kullanmadığınızdan buklelerinizde düşüş ve deformasyon olabilir. Çok fazla düzleştirme işlemi uygulamanız da saçınızın buklelerini bozabilir.

Kadın Kanalları Editörü: Burcunur YILMAZ
Yayın tarihi: 10.09.2013
706206
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.