30 güzellik sorusuna uzmanından yanıtlar!

Güncellenme tarihi:
Saç dökülmesi döneminde saç boyanır mı?
Bizim için bu sorunun cevabı şudur: Amonyaklı boyalardan ve dekolorasyon işlemlerinden uzak durmak, daha çok amonyaksız boyaları tercih etmek gerekir. Bu şartlarda boya yapmanın bir sakıncası yoktur.

Saç boyası koyu renk tuttuğunda ne yapabilirim?
Kişinin saç rengi açma uygulamasını kendisi yapması mümkün değildir. Mutlaka bir profesyonele danışmalı ve uygulamayı profesyonel biri yapmalıdır. Saçın durumuna göre nasıl bir ürün kullanılacağına profesyonel biri karar vermelidir. Ya da birkaç ay beklenerek saçın doğal açılımı beklenmelidir.
Saçlarımın bir bölümü saman gibi ve tüy tüy. Ne yapabilirim?
Bu durumda kesim yapılıp, yoğun maskelerin kullanılması en etkin çözüm olarak görülebilir. Ama bu yöntemi tercih etmeyenler, saman gibi olan kısımlara serum, krem ve yağ gibi çalkalanmayan ürünleri kullanabilirler. Bu ürünler hem tüylenmeyi alıp pürüzsüz bir görüntü verir, hem saçın daha sağlıklı, daha parlak, daha dolgun görünmesini sağlar, hem de fönün, seramik düzleştiricinin ve maşanın ısısından saçı korur.
Şenol Zeytinoğlu, saçlarınızla ilgili sorularınızı yanıtladı.
Yayın tarihi: 10.09.2013
706413
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.