Zayıflamak isteyen tembellere etkili yöntemler

Güncellenme tarihi: 31.10.2016
Powerplate: Vücudu sıkılaştırıyor
Spor yapmayı zaman, irade, isteksizlik gibi farklı nedenlerle alışkanlık haline getiremeyen, ancak ihtiyaç hissedenler için sunulan seçeneklerden biri powerplate. Spor, fitness, sağlık, güzellik, fizik tedavi ve anti-aging merkezlerinde kullanılıyor.

Bir antrenman sistemi olarak piyasaya çıkan cihazın, şimdilerde kozmetik ve fitness amaçlı kullanımı yaygın. Günde 10 dakika ayırmanız yetiyor. Tüm vücuda güçlü titreşim uygulayarak kasların çalıştırılması sistemine dayanıyor. Titreşim, kaslarda birbirini takip eden istem dışı kasılmalar meydana getiriyor. Kaslar saniyede 35 kez kasılıp gevşiyor. Bu hareketler, tendonların da gerilmesine yol açıyor. Karın içi, omuriliği çevreleyen kaslar ve hatta yüz kasları bile harekete geçiyor. Kaslar kısa zamanda güçleniyor. Zamanla dokular sıkılaşıyor, selülitler azalabiliyor.

Vücutta sıvı birikimini engelliyor, biriken sıvı varsa atılmasına yardımcı oluyor. Serbest yağların parçalanmasını hızlandırıyor. Dokuların sıkılığını arttırıyor. Kan dolaşımını düzenleyip, kemik erimesi bozukluklarının düzeltilmesine katkı sağlıyor.

Haftada 2 veya 3 gün ve en az 1 ay boyunca antrenman yapıldığında, vücuttaki güçlenme ve sıkılaşma hissedilir hale geliyor. Ancak ulaşılan formu korumak için dönem dönem cihaza veya kas güçlendiren başka tür sporlara devam edilmesi öneriliyor.
YORUMLAR

Bu aletler iyi güzelde biz nasıl sahip olabiliriz?? Nasıl temin edebiliriz ve kaç lira?? Bilgilendirirseniz sevinirizb

Fatma KUL 15.11.2009 03:21:51

anlamadım??bu muhteşemm aletler nerelerde mevcut?? kaç kuruşa alınacak olsa??gerçekten sporsuz diyetsiz forma sokabilecek olsa evini satacak insanlar vardır..

soru 13.11.2009 13:37:19
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.