Zamana ve mekana göre diyet çözümleri

Güncellenme tarihi:
Televizyon izliyorsun...
BAŞTAN ÇIKARICI
Derin dondurucudan çıkardığın dondurmayı kaşıklayarak kanepeye yayılmak... Londra'daki Institute of Neurology tarafından yürütülen bir araştırmaya göre 40 inç'lik ekranı bulunan plazma TV gibi belli başlı görüntü, ses ve diğer uyaranların mide kazınmasını tetikleyici bir etkisi bulunuyor. Beynin bununla ilgilenen kısmına "orbitofrontal korteks" deniyor ki beynin bu kısmı aynı zamanda bir şeyleri elde etme ve otomobil kullanmayla alakalı olan bölümü. Yani akşam yemeğinden kalkalı bir saat bile olmamışken TV karşısında oturuyorsan beynin midenin kazındığı konusunda harekete geçiyor.

KURTULUŞUN BURADA
Bu alışkanlıktan kurtulmak için kendini TV izlerken, ilgilenecek yeni şeyler konusunda eğitmelisin. Bir yandan e-posta'larını kontrol etmek ya da tırnaklarına oje sürmek gibi zararsız aktivitelere yönelebilirsin. Ancak "Aşk-ı Memnu" seni ille de bir şeyler yemen konusunda dürtükleyip duruyorsa en azından atıştırmalıktan az kalorili olanlardan seçmelisin. Hafif bir sandviç belki de bir fincan yeşil çay daha da iyi bir seçim olacaktır. Çay, tokluk hissi yaratmasına ek olarak Geneva Üniversitesi’nin yaptığı araştırmalardan birine göre içerdiği antioksidanlar sayesinde kalori yakmanı da hızlandırır.
Yayın tarihi: 07.01.2010
25304
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.