Yoga egzersizleri stresten arındırıyor!

Güncellenme tarihi: 01.11.2016
Dikkat: Nefes verirken çenenizi göğsünüze yaklaştırın. Up dog/ down dog
Eller omuzlarla aynı hizada yere dokunurken bacaklar kalça genişliğinde açılmış şekilde plank pozisyonuna geçin. Vücut, tepeden tırnağa düz bir çizgi oluşturmalı. Kalçanızı aşağı indirip göğsünüzü ileri çıkartın, bilekler de omuzlarla aynı hizada olmalı (a). Nefes verirken kalçanızı tavana doğru yükseltin (b). Nefes verirken tekrar plank pozisyonuna dönün.

Dikkat: Hareketi yaparken sırtınızı bükmeyin.
YORUMLAR

Yoga bir mucizedir. Dorğu nefesle ve düzenli olarak yapıldığında bedeninizde ve hayatınızda pek çok olumlu değişikliğe neden olur. İki yıldır yoga yapıyorum. Özellikle ikinci yılda etkilerini çarpıcı bir şekilde gördüm. Vücudum daha esnek, düşüncelerim daha esnek. Hayata bakışım daha esnek...

Berrak 06.03.2010 12:21:00

doğru nefesle beraber yapıldığında kesinlikle zihni ve bedeni arındıran bişi şu yoga denen meret.yoga yaparken mistik müzikler ve loş ışıklandırma belki bi iki tütsü çok daha rahat odaklanmanızı sağlıycaktır..çakranız hep açık olsun :)

farawayfromme 06.01.2010 16:07:54

gerçekten yoganın faydaları tarif edilmeyecek kadar cok..kesinlkle katılıyorum çünkü bende bir yoga egitmeni olarak bu hareketleri her gün tekrarladıgınızda gercekten faydasını göreceksiniz..

burçin karasu 03.01.2010 00:12:38
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.