Yağ Yakımını Hızlandıran 10 Besin

Güncellenme tarihi:
Yiyerek kilo vermek mi? Kulağa çok güzel geldiği doğru. Son zamanlarda yapılan araştırmalar bunu destekler şekilde bazı besinlerin vücutta yağ yakıcı etkiye sahip olabileceğini gösteriyor.

Termojenik etkiye sahip bazı besinler, vücut ısısını böylece de metabolizma hızını artırarak , daha fazla yağ hücresinin metabolize olmasına ve çok daha fazla kalori yakımına neden oluyor.

Maalesef kilo vermek için ‘’sihirli bir yöntem’’ yoktur, ancak tükettiğiniz bazı besinler yağ yakımına diğer besinlere göre daha fazla etki ederek bu hayaliniz için size yardımcı olabilir. Zayıflamak isterken, yanlış yöntemlerle vücudunuzu fonksiyonlarını yerine getirebilmesi için gerekli besinlerden yoksun bırakmak sağlıklı bir çözüm değildir. Böyle besin ögelerinin eksik olduğu durumlarda vücut verimli çalışması için gerekenleri alamaz ve metabolizma yavaşlar.

Eğer diyetinizde tükettiğiniz besinlere, yeterli fiziksel aktivite yapmaya, yeterli süre uyumaya, yeterli su tüketimine ve tükettiğiniz porsiyon miktarlarına iyi dikkat ederseniz kilo vermemeniz için hiçbir neden yoktur. Bunları hep aklımızın bir kenarında tutarak, burada daha verimli yağ kaybına yardımcı olabileceği araştırmalar tarafından gösterilmiş 10 potansiyel besini inceleyeceğiz...

Beslenme ve Diyet Uzmanı MERVE TIĞLI
Yayın tarihi: 15.08.2016
152566
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.