Ömrünüzün geri kalanında ne yiyeceksiniz?

Güncellenme tarihi:
SORUN: Fazla uykucusun
Çalıştığın şirkette kariyer basamaklarını tırmanıyor hatta belki de evleniyor ve çocuk yapıyorsun. Kaynananla, emekli olmaya çalışmakla ve konut kredisi ödemelerinle uğraşıyorsun. Vücudun, son noktasına kadar stres ve yorgunluk yüklü. Üstüne üstlük seks hayatın da her yeri paslanmış bir traktörden daha canlı değil.

ÇÖZÜM: Fındık fıstık deyip geçme. Fındık, fıstık ve ceviz, bol miktarda E vitamini içerir. E vitamini, bağışıklık sistemini güçlendiren ve sen sağda solda koşuşturdukça azalan bir antioksidandır. Bu yiyecekler ayrıca ağızlarına kadar B vitaminiyle doludur. Bu vitamin ise vücudunu, yüksek tansiyon ve hormon bozuklukları gibi, stresin fiziksel tesirlerine karsı korur. Yemişler aynı zamanda, kan akışını iyileştiren bir amino asit olan arjininden de bol miktarda içerir, Arjinin, kan akısını iyileştirerek, ölü gibi yorgunken bile yorgunluğunu üstünden atmana ve vücudunun, bulutların üstünde uçuyormuşçasına enerjiyle dolmasına yardım eder. Her gün bir avuç yemiş yemen yeter. Yoğurdun, salatanın ya da yulaf gevreğinin üzerine serpiştirebilir ya da sade olarak atıştırabilirsin.
Yayın tarihi: 02.12.2008
26138
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.