Ömrünüzün geri kalanında ne yiyeceksiniz?

Güncellenme tarihi: 01.11.2016
SORUN: Kansere Yakalanmaya Eğilimli bir cilt
Üstünde daracık bir bikini ve iki koruma faktörlü bir güneş yağı ile yıllarca güneşin altında yattın durdun. Şimdi ise bu davranışının ceremesini çekme vakti geldi.

ÇÖZÜM: Melanomun korkutucu bir rahatsızlık olduğu doğru ama yediğin gıdalar bu rahatsızlığa yakalanmanı önleyebilir: Ulusal Kanser Enstitüsü'ndeki araştırmacılar, yüksek miktarda karotenoid (bitkilerde doğal yoldan mevcut olan pigmentler) alan kişilerin cilt kanserine yakalanma riskinin, az miktarda alanlara göre çok daha düşük olduğunu keşfetmiş. DSM Nutrıtional Products'tan Doktor Regina Goralczyk'e göre, "bitkide bulunan pigment, vücudun içindeki kan dolaşımı yoluyla cilde aktarılıyor ve burada, güneş ışığının zarar verici etkileriyle savaşmaya yardımcı oluyor". Cilt kanserine karşı önlem olarak her hafta iki tane tatlı patates ye. Böylece bol bol betakaroten almış olursun. Havuç ve kavun da mükemmel betakaroten kaynağıdır
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.