Kilo vermenin bilinmeyen yolları

Güncellenme tarihi:
7- Sağlıklı ve uzun yaşam için yemek
Bilindiği üzere; yemek yeme kilo almaya neden olurken, uygun beslenme ile de daha sağlıklı bir yaşam, kilo kaybı ve hastalıklara karşı korunma sağlanılabilir. Yapılan bir araştırmada, yüksek ısıda pişen (250 C ve üzeri) yemeklerin tehlikeli olduğu ortaya çıkarılmıştır. Fazla pişmiş yemekler düşük ısıda pişen yemeklere göre vücut proteinlerine zarar verirler. Düşük ısıda pişen yemekler ise kilo kaybına yardımcı olurlar. Yemeklerinizin hazırlanma şekilleri vücut yağlarının azaltılmasında yardımcı olurken, yaşa bağlı hastalıklara karşı da vücudu korur. Aşırı kalori alımı dejeneratif hastalıkların başlangıç aşamasını ve yaşlanma sürecini hızlandırır. Ne olursa olsun yaşam şeklini değiştirmek için asla geç kalmış sayılmazsınız.
Yayın tarihi: 19.01.2010
79671
YORUMLAR

Aysun hanım, eğer diyet yapmakta zorlanıyorsanız, spor yapma imkanım da yok diyorsanız, ben size red pepper kapsüllerini öneriyorum. Kendim yaklaşık 25 gündür kullanıyorum. Yağ yakımında inanılmaz faydalı. bahsettikleri gibi 20 günde 4 kilo verdim.

ayşe tezel 25.01.2010 13:09:41

Biri lütfen bana okuduklarından anladıgı kadarıyla bana nasıl kolay kilo verilecegini anlatsın, gundelik yaşam dilinde tabii bu kadar bilimsel degil

aysun ay 21.01.2010 11:25:26
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.