Kilo vermenin bilinmeyen yolları

Güncellenme tarihi:
5- Beyindeki seroitonin salınımını arttırmak
Seroitonin miktarının eksikliği, vücuttaki yağ miktarının artışına neden olur. Beyindeki seroitonin miktarının eksikliği fazla yemekle ilişkilendirilmiştir. Obez bireylerde kandaki triptofan seviyeleri düşüktür. Düşük kan triptofan seviyesi olan obez insanların beyinlerindeki seroitinin eksikliğinin, çok fazla yeme örneklerine bağlantılı olduğu görülmektedir. Bazı çalışmalarda kronik enflamasyon ve immün sistemin fazla çalışmasının şişmanlıkta kritik rol oynadığı gözlenmiştir. Triptofan, beyinde serotinin üretimine ihtiyaç duyar. Gerçek şu ki; çalışmalar kilo düşüşü veya günlük alımdan bağımsız olarak obez hastaların düşük kalori ve azalan triptofan seviyeleri olduğunu göstermektedir. Yemeklerden 1 saat önce obez hastalarda 1000, 2000 ve 3000mg L-triptofan verildiğinde gözle görülür oranda kalori tüketiminin azaldığı gözlemlenmiştir. Triptofan alan obez hastalarda daha fazla kilo kaybının olduğu gözlemlenmiştir. Günlük Triptofan standart alımı 2-3 saatte bir yemeklerden önce 500 mg dozlar halinde olmalıdır.
Yayın tarihi: 19.01.2010
79668
YORUMLAR

Aysun hanım, eğer diyet yapmakta zorlanıyorsanız, spor yapma imkanım da yok diyorsanız, ben size red pepper kapsüllerini öneriyorum. Kendim yaklaşık 25 gündür kullanıyorum. Yağ yakımında inanılmaz faydalı. bahsettikleri gibi 20 günde 4 kilo verdim.

ayşe tezel 25.01.2010 13:09:41

Biri lütfen bana okuduklarından anladıgı kadarıyla bana nasıl kolay kilo verilecegini anlatsın, gundelik yaşam dilinde tabii bu kadar bilimsel degil

aysun ay 21.01.2010 11:25:26
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.