Kilo vermenin bilinmeyen yolları

Güncellenme tarihi:
3- Karbonhidrat emiliminin kontrol edilmesi
Bazı çalışmalar yüksek lifli diyetin kilo kaybına neden olduğunu göstermektedir. Genç ergenlerde, kalp hastalıklarının gelişmesini inceleyen “Koroner Arter Risk Gelişmesi Çalışması”nda, yüksek lif alımının kalp hastalıkları riskini azalttığı, bel-kalça oranlarında ve kilo kaybında yardımcı olduğu ortaya çıkmıştır. Tüm lifler eşit yaratılmamıştır. Beta-glukanlar, yulaf ve arpadan çıkarılmadır. Özellikle karbonhidrat emiliminin yavaşlatılmasında etkilidir. Kan şeker seviyesinin, doygunluk kontrolünün ve başarılı kilo yönetiminin ihtiyaç duyduğu şeydir. Çalışmalar göstermiştir ki besinler alındıktan hemen sonra kan şeker ve insülin seviyesinin yükselmesinde besinlerin içindeki beta-glukan fiberler etkilidir. Çözünür liflerden zengin besinler serumdaki yağ seviyesini düşürürken beta glukanlar kan şekeri metabolizmasının gelişimine katkıda bulunur.
Yayın tarihi: 19.01.2010
79669
YORUMLAR

Aysun hanım, eğer diyet yapmakta zorlanıyorsanız, spor yapma imkanım da yok diyorsanız, ben size red pepper kapsüllerini öneriyorum. Kendim yaklaşık 25 gündür kullanıyorum. Yağ yakımında inanılmaz faydalı. bahsettikleri gibi 20 günde 4 kilo verdim.

ayşe tezel 25.01.2010 13:09:41

Biri lütfen bana okuduklarından anladıgı kadarıyla bana nasıl kolay kilo verilecegini anlatsın, gundelik yaşam dilinde tabii bu kadar bilimsel degil

aysun ay 21.01.2010 11:25:26
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.