Kilo vermenin bilinmeyen yolları

Güncellenme tarihi:
2- Genç hormon seviyesinin onarılması
Son dönemde abdominal obezlik çeken erkeklerin yüzdeliği artmıştır. Yaşlı erkeklerde özellikle aşırı östrojen salındığında testesteron salınımı azalır. Bu da bel bölgesinin kalınlaşmasını sağlar. Bel çevresinin etrafındaki yağlardan kurtulmak zordur ama olanaksız değildir. Hem kadında hem erkekte yaşlanma başladıkça seviyesi düşen bir hormondur. Testosteron fazlalığı yaşlı erkeklerde prostat kanserine neden olur. Kanseri tamamen vücuttan çıkarmak ya da kanser hücrelerini öldürmek, erkeklik hormonlarının kanser hücrelerini beslemesini engellemek ile mümkün olabilir.

Kadın yüzdesinin bir kısmı düşük uygun tiroit bezi değerlerine sahiptirler. Böylece onların kilo alımı predispozandır. Tiroid hormonunun ihtiyaçlarını sağlıklı metabolizma oranı kapsar. Tiroit hormonu eksikliği olan kişilerde vücut kompozisyonunu korumak ve iyileştirmek için tiroit ilaçlarının kullanılması öngörülmektedir. Aşırı östrojen kadında kilo alımına neden olur. Yaşlı kadınlarda hormon değerlerinin düzeltilmesi için uzmanlaşmış ekspertize ile birlikte sağlık pratisyeni bioidentical hormon yenileme terapisi gerekmektedir. Neredeyse her doktor doğru testesteron dozlarını tanımladığı için erkekler daha şanslıdır.
Yayın tarihi: 19.01.2010
79673
YORUMLAR

Aysun hanım, eğer diyet yapmakta zorlanıyorsanız, spor yapma imkanım da yok diyorsanız, ben size red pepper kapsüllerini öneriyorum. Kendim yaklaşık 25 gündür kullanıyorum. Yağ yakımında inanılmaz faydalı. bahsettikleri gibi 20 günde 4 kilo verdim.

ayşe tezel 25.01.2010 13:09:41

Biri lütfen bana okuduklarından anladıgı kadarıyla bana nasıl kolay kilo verilecegini anlatsın, gundelik yaşam dilinde tabii bu kadar bilimsel degil

aysun ay 21.01.2010 11:25:26
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.