Kilo vermenin bilinmeyen yolları

Güncellenme tarihi: 01.11.2016
1-İnsülin hassasiyetini onarmak
Normal yaşlanma insülin reseptörlerinin üzerindeki hücre zarlarının gençliklerini ve fonksiyonlarını kaybetmesiyle oluşur. İnsülin direncinin saptanmasında kullanılan birçok laboratuar yöntemi vardır. Hiperinsülemi; kan insülin düzeyinin yükselmesidir. Bu da kalp ve damar hastalıkları riskini arttırmaktadır. Magnezyum, balıkyağı, krom ve kokoa polyphenols gibi içeriği olan bazı besinler insülin hassasiyetini onarmaktadır.

Düşük maliyetli bazı ilaçlarla insülin duyarlılığını gözle görülür bir şekilde arttırmak mümkündür. İnsülin duyarlılığını artırmak ve vücut ağırlığını düşürmek isteyenler için bu ilaçların dozaj aralığı günde 3 kez 250 mg ile günde 3 kez 850 mg yemeklerle olmak üzere değişebilir. İnsülin duyarlılığını artıran en önemli yol düşük kalori alımıdır. Günlük kalori kısıtlaması 1500- 1800 kalorinin altında alımdır.
YORUMLAR

Aysun hanım, eğer diyet yapmakta zorlanıyorsanız, spor yapma imkanım da yok diyorsanız, ben size red pepper kapsüllerini öneriyorum. Kendim yaklaşık 25 gündür kullanıyorum. Yağ yakımında inanılmaz faydalı. bahsettikleri gibi 20 günde 4 kilo verdim.

ayşe tezel 25.01.2010 13:09:41

Biri lütfen bana okuduklarından anladıgı kadarıyla bana nasıl kolay kilo verilecegini anlatsın, gundelik yaşam dilinde tabii bu kadar bilimsel degil

aysun ay 21.01.2010 11:25:26
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.