Kadınlar için en iyi vitamin takviyeleri

Güncellenme tarihi:
Hangi vitamin takviyelerini kullanmalısın?
Bir multivitaminde tam olarak ne olmalı? Hangi markalar alınmalı? En uygun dozları bulmak için bir araştırma yaptık, ardından beslenme takviyelerini analiz eden www.consumerlab.com sitesine girdik.

Multivitamin için önerimiz: One-A-Day Women's. Bu klasik markanın formülü zaman içinde değişen günlük alınması gereken miktarları izleyerek diğer multivitaminlere göre kendini daha sık güncelliyor. Normalde eksik kalan kalsiyum, K ve D vitaminleri değerleri daha yüksek tutularak ve fazla alınan A vitamini dozu azaltılarak içerik bakımından gerekli besinlerin doğru oranda alımını sağlıyor. Ancak en iyi multivitaminler bile her şeyi barındıramaz. (Tabii yumurta büyüklüğünde bir hap yutarım demiyorsan.) Dolayısıyla yanına ilave takviye vitamin ve mineraller de kullanmalısın. Aşağıda yanında artı işareti olan dört adet besin önerdik. Bunlar için hangi dozları ve markaları tercih etmen gerektiğine bak.
Yayın tarihi: 20.01.2010
49519
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.