İş Yerinde Sağlıklı Beslenmenin 8 Yolu

Güncellenme tarihi:
Uzm. Dyt. Emel Arslan İş Yerinde Sağlıklı Beslenmenin 8 Yolunu Anlatıyor:

Sağlıklı iş yeri; “işçilerin ve yöneticilerin sağlık, güvenlik ve iyilik halini ve iş yerinin sürdürülebilirliğini tanımlanmış gereksinimlere dayanarak korumak ve geliştirmek için sürekli bir iyileştirme sürecini kullanarak iş birliği yaptıkları” bir iş yeridir. Şüphesiz ki çalışanlar günlerinin büyük bir bölümünü iş yerinde geçirmektedir. Dolayısıyla sağlıklı bir iş yeri, insanların daha sağlıklı olmalarına yardımcı olan en önemli unsurlardan biridir. Ve sağlıklı bir iş yerinin de en önemli kriterlerinden biri sağlıklı beslenmedir.

Beslenme Şekli İş Yerindeki Performansı Etkiliyor

Son yıllarda yapılan araştırmalar, beslenme şeklimizin iş yerindeki performansımızı etkilediğini göstermektedir. Yediğimiz gıdalar gün içindeki enerji ve dayanıklılığımız ile fiziksel ve zihinsel fonksiyonlarımızı önemli ölçüde etkilemektedir. Ayrıca özellikle gelişmiş toplumlarda yediğimiz yiyecekler ile kalp hastalıkları, diyabet ve obezite gibi kronik hastalıklar arasında önemli bir ilişki olduğu gözlemlenmiştir.

Kaynak Fotoğraflar:Pixabay, Ingimage
Yayın tarihi: 29.08.2017
34469
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.