Güvenli spor için öneriler

Güncellenme tarihi:
KAYAK YAPARKEN...
Ekipmanlarınızı kontrolden geçirin
Bir yıl önce, kış sonu depoya kaldırdığınız kayak malzemelerini elden geçirin. Bağlantıların doğru çalışıp çalışmadığını, kayakların altının pürüzsüz olup olmadığını kontrol edin. Eğer kiralık bir ekipman kullanıyorsanız, vücudunuza göre ayarlatın.

Doğru şekilde giyinin
Eğer kıyafetleriniz içinde konforluysanız çok daha iyi kayarsınız, ayrıca kar yanıklarından da korunursunuz. Giyimle ilgili en temel kurallardan biri pamuklu giyinmemek! Neden? Çünkü pamuklular ıslanırsa siz de üşürsünüz. Bunun yerine polipropilen ya da yün çoraplar ve termal iç çamaşırlar giyinin. Yün, sizi ıslansanız bile sıcak tutar, polipropilen ise terin dışarı çıkmasını sağlar. Polar da hem sıcak ve kuru tutması hem de hafif olması nedeniyle iyi bir tercih. Ancak, "Goretex" gibi son teknoloji ürünü kumaşlardan yapılmış eldivenler, kayak ceketleri, pantolonları, şapkalar terin dışarı çıkmasını sağlayıp, ıslaklığı geçirmeme yönleriyle kayakçıların tercihlerinin başında geliyor.
Yayın tarihi: 25.11.2009
20376
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.