En önemli diyet hataları

Güncellenme tarihi: 01.11.2016
Diyet hatası 9
Geç saatlere kadar çalışırken atıştırmak

Fazla mesainin kiloyu olumsuz etkilediği bilinen bir gerçek. Çünkü geç saate kadar çalışmak atıştırma ve abur cubur tüketimini artırır. Yapılan çalışmalar, haftada 40 saat ve üzerinde çalışan kadınların daha az çalışanlara göre kilo almaya daha fazla eğilimli olduğunu gösteriyor.

Fazla stres ve yorgunluk da özelikle fast food yeme eğilimini artırıyor ve tabii ki zamansızlıktan dolayı daha az spor yapılmasına neden oluyor. Bilimsel bir araştırma sonucunda, kronik stres altındaki kadınların vücut yapılarının özellikle karın bölgelerinin yağlanmaya daha elverişli olduğu görülmüştür.

Düzeltmenin yolu: Gün içinde sizi bunalıma sokabilecek olası durumları tespit edin ve bu durumlardan mümkün olduğunca uzak durmaya çalısın. Kulaklıklarınızı takıp müzik dinlemek ya da arkadaşlarınızla kahve içmek için çalışmaya ara vermek çözüm olabilir.

Eğer fazla mesai nedeniyle spora gitmeye vakit bulamıyorsanız, ofiste, oturduğunuz yerde bile hafif egzersizler yapabilirsiniz. Zaman zaman gerinmek, masanın altında ufak hareketler yapmak sizi kesinlikle canlandıracaktır.

Kaynak: Cosmopolitan

YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.