En önemli diyet hataları

Güncellenme tarihi:
Diyet hatası 10
Egzersiz programınızı güncelleyin

Aynı antrenmanları devamlı yaparsanız vücudunuz buna alışır ve metabolizmanız daha az yağ yakmaya baslar. Sonuç? Böylece basit gelen her hareket az güç sarf etmekle kolay bir şekilde başarıldığı için olması gerekenden daha az az kalori yakmanıza sebep olur.

Düzeltmenin yolu: Spor salonunda kendinizi rahat hissettiğiniz veya yapmaya alıştığınız egzersizi terk edin. Yeni başlayanlar için hafif eğimde yapılan kardiyo antrenmanları etkilidir. Yapılan bir araştırma, değişken zamanlı bisiklet hareketinin (dört dakika yüksek tempoda, iki dakika düşük tempoda olarak) tekdüze bisiklet egzersizinden yüzde 36 daha fazla kalori yaktığını belirtiyor.

Egzersiz alışkanlığınızı en iyi sonuç alacağınız stile göre değiştirin. Bu konuda spor eğitmeninizden yardım isteyebilirsiniz. Fazla kilolara karsı kickboks yapmayı deneyebilirsiniz. Tüm bu değişimlere rağmen kilo veremediniz mi? Grup egzersizlerini deneyin. Bazı yeni hareketler değişik kas gruplarının çalışmasını sağlayarak, daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olur.

Kaynak: Cosmopolitan

Yayın tarihi: 23.07.2008
44952
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.